Notes (0)

Aparthotel – twój pomysł na biznes nad morzem

Kompleks apartamentów o hotelowej funkcjonalności, to doskonała alternatywa dla tradycyjnych hoteli, pensjonatów czy mieszkań do wynajęcia. To też gwarancja zadowolenia wynajmującego i szybkiego zarobku najemcy. Co należy wiedzieć o aparthotelach?

Wynajem lokali nad morzem z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Zatłoczony rynek wymaga kreatywności i oryginalnego pomysłu na biznes, po to by z ofertą przebić się przez gąszcz konkurencji i trafić do pożądanego konsumenta. Spośród nagłówków ogłoszeń i reklam do odbiorców nieśmiało zaczyna wyglądać hasło „aparthotel”. Co prawda nie jest to nowe pojęcie czy zjawisko, ale szczyt popularności dopiero przed nim.

Aparthotel to nic innego jak kompleks apartamentów lub mieszkań, który w sposobie wynajmu funkcjonuje jak tradycyjny hotel. Prościej mówiąc, zamiast wynajmować w swojej nieruchomości pokoje wynajmujesz całe mieszkania bez konieczności podpisywania terminowych umów. W zależności od lokalizacji apartamenty są wynajmowane nie tylko na kilka dni, a kilka tygodni lub nawet miesięcy. Kwatera jest w pełni przystosowana do tak długiego najmu. Sypialnia, salon, kuchnia, łazienka taras czy balkon to podstawowe pomieszczenia tworzące apartamenty w aparthotelu. Ponadto goście mogą korzystać z usług recepcji, obsługi sprzątającej oraz gastronomicznej, co podnosi komfort mieszkania i sprzyja długim pobytom.

Świnoujście, Międzyzdroje czy Kołobrzeg to miasta gdzie pierwsze aparthotele są już znane turystom i biznesmenom. Należy sobie zdawać sprawę, że o ile apartament nad morzem z pełną obsługą hotelową do doskonała opcja dla wczasowiczów, to również świetne lokum dla przedsiębiorców realizujących długoterminowe projekty poza miejscem zamieszkania. Chcąc wybrać odpowiedni budynek w atrakcyjnej miejscowości warto skorzystać z pomocy usług biura nieruchomości. Doradca przedstawi plan kurortu, zaprezentuje dostępne punkt hotelowe i możliwości z nimi związane. Jesień i zima to najlepszy czas do poszukiwania nadmorskich inwestycji. Miasteczka są wyciszone i spokojnie można zapoznać się z nieruchomościami i infrastrukturą. Agencja nieruchomości pomorze również przy zaciągnięciu kredytu i uzgodnieniu wygodnych rat finansowania.

A co z zarobkami? W przypadku aparthoteli stopa zwrotów kosztu inwestycji zaczynają się od 6 proc. a zamykają średnio na 8 proc. W Polsce ceny wynajmu apartamentów ruszają od 80 zł, jednak mowa tu o niskim standardzie w dodatku po za sezonem. Ceny luksusowych mieszkań oscylują między 600 - 1000 zł za dobę. W aparthotelach cena w dużej mierze zależy od powierzchni apartamentu, jego lokalizacji, wyposażenia i usług towarzyszących, a także czasu wynajmu.

W rozpoczęciu działalności na pewno pomocny będzie solidny rekonesans i pomoc profesjonalisty. Później spokojnie można przybrać miano hotelarza.