Notes (0)

Nieruchomości nad morzem - poznaj możliwości jakie oferują Międzyzdroje

    Planując inwestycję w luksusowy apartament nad morzem, zlokalizowany w centrum miasta i jednocześnie gwarantujący szybki kontakt z naturą, warto skierować swoje myśli na Międzyzdroje.

Bałtyk to obecnie najpopularniejsze miejsce urlopowe Polaków. Od lat wśród ulubionych miejscowości turystycznych przodują m.in.: Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów oraz Kołobrzeg. Choć na pierwszy rzut oka wszystkie kurorty są do siebie podobne, po bliższym poznaniu wyłania się wiele indywidualnych cech.

Bez dwóch zdań Międzyzdroje to jedna z najpiękniejszych miejscowości polskiego wybrzeża. Zlokalizowane tu nieruchomości odznaczają się wysokim standardem i ciekawą historią silnie podkreślaną przez architekturę XIX wieku. Centrum kurortu to centrum wydarzeń. Co roku Aleja Gwiazd, przyciąga setki turystów, którzy pragną zobaczyć ponad 100 odcisków w brązie dłoni artystów. Tuż obok znajduje się jeden z większych w Polsce Gabinetów Figur Woskowych, a także Oceanarium z najpiękniejszymi okazami stworzeń wodnych na świecie. W pobliżu jest i Molo, a obok mieści się Amfiteatr, w którym są organizowane koncerty, przedstawienia czy kabarety.

Obfitość atrakcji można zrównoważyć wypoczynkiem w otoczeniu natury. Międzyzdroje to nie tylko plaża! Wokół miasta roztaczają się wzgórza Wolińskiego Parku Narodowego. Kilka kroków od centrum można podjąć wyzwanie i wspiąć się na najdłuższe na polskim wybrzeżu schody o łącznej długości 128,5 m prowadzące na Kawczą Górę. Na szczycie rozpościera się rozległa panorama Zatoki Pomorskiej. Koniecznie trzeba też odwiedzić Zagrodę Pokazową Żubrów. Na miejscu czekają nie tylko żubry, ale też jelenie, sarny, dziki i orzeł bielik. Nie brakuje tu pięknych szlaków spacerowych (Ścieżka Przyrodnicza, Drożkowe Łąki), z których widać latarnie morską oraz morską stację badawczą. Warto również oddalić się kilka kilometrów od miasta by pospacerować nad Jeziorem Turkusowym w Wapnicy.

Popularność wyjazdów nad Bałtyk ciągle rośnie, dlatego apartament lub hotel w odpowiedniej lokalizacji stanową pewną lokatę środków. Przygotowując plan warto zrobić rozpoznanie terenu. Trzeba mieć też na uwadze, że jeszcze kilkanaście lat temu luksusowych obiektów na polskim wybrzeżu nie było. Na zagęszczającą się potencjalną konkurencje pomocne będzie biuro nieruchomości. Po konfrontacji oczekiwań doradca nieruchomości wskaże odpowiednią miejscowość i wybierze najlepiej zlokalizowany hotel, pensjonat czy apartament na sprzedaż lub wynajem. Ważne jest też aby zwrócić uwagę na stawki obowiązujące na danym rynku i poziom popytu na noclegi. Inwestycja w nieruchomości nad morzem to dłuższej perspektywie gwarancja spokojnej emerytury.